19 Lip

Wady i zalety klimatyzacji mobilnej

Rynek zawiera szeroką ofertę przenośnych urządzeń klimatyzacyjnych. Jedne z nich to klimatyzatory wolnostojące monoblokowe. Są to urządzenia, w których obie jednostki potrzebne do działania sprzętu są umieszczone w jednej obudowie. Takie urządzenie jest montowane w pomieszczeniu. Specjalna elastyczna rurka służy do odprowadzania ciepłego powietrza z pomieszczenia. Jej średnica wynosi zazwyczaj 12-13 cm. Jej koniec natomiast może być wyprowadzany na zewnątrz przez uchylone drzwi lub okno. Niektóre urządzenia mogą posiadać spłaszczone końcówki, które zakłada się na rurkę, co zmniejsza kąt uchylenia okna. Tego typu klimatyzatory przenośne Warszawa http://eklimatyzacja.pl/klimatyzatory-przenosne/ bardzo dobrze toleruje, ponieważ jej mieszkańcy nie muszą otwierać na oścież okna, za którym może panować zgiełk.
Wyprowadzenie rurki może się także odbywać przez wykonany w ścianie otwór, a także przez okno, w którym dzięki wstawce plexi znajduje się ów otwór. Trzecim sposobem na wyprowadzenie gorącego powietrza jest podłączenie rurki do mechanicznej kratki wentylacyjnej. Trzeba jednak bezwzględnie pamiętać o podłączeniu rurki do urządzenia. Bez jej podłączenia klimatyzator nie będzie pracował i nie uzyskamy pożądanych efektów. Klimatyzatory przenośne Warszawa wybiera ze względu na właśnie takie minimalne prace montażowe. Klimatyzatory przenośne mają ten sam schemat działania, jeśli chodzi o skraplanie się na nich wody. W jednych modelach woda ta odparowuje i jest usuwana razem z ciepłym powietrzem. W innych modelach płyn zbiera się do zbiornika, który jest dołączony do urządzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że taki zbiornik trzeba opróżniać, by nie doszło do jego przepełnienia, ponieważ wtedy może dojść do zalania pomieszczenia lub zaprzestania pracy urządzenia.
Klimatyzatory przenośne Warszawa poleca także przez wzgląd na ich kompaktowość i łatwość przenoszenia. Zaletami mobilnych klimatyzatorów jest niewygórowana cena za takie chłodzące urządzenie, ograniczenie czynności montażowych do minimum, aspekt chłodzenia pomieszczeń, w których nie można naruszyć elewacji oraz montować na niej zewnętrznej jednostki z urządzenia typu split, mobilność, dzięki zamontowanym kółkom i uchwytom, łatwość odprowadzania skraplającej się wody (np. modele DESA) oraz możliwość schowania sprzętu chłodniczego na czas jego nieużyteczności. Wady takich urządzeń to m.in. fakt, że skraplacz razem z parownikiem znajdują się w jednej obudowie, co powoduje czasem nawet nieznośny hałas, inny minus to to, że zajmuje określoną przestrzeń, która w niektórych pomieszczeniach może być kluczowa, a także jest konieczne pozostawienie uchylonych drzwi lub okna.