21 Lip

Kampania adWords – naprawdę działa

Zastanawiasz się jak najskuteczniej zorganizować reklamę w internecie? Jest na to kilka sposobów. Oczywiście najważniejsze jest to, aby mieć dobrze i poprawnie wykonaną stronę internetową, którą będzie się dobrze pozycjonowało – tym zajmują się agencje seo oraz specjaliści od seo. Jednak, jedną z ważnych rzeczy, którą możesz zrobić dla własnej firmy są kampanie adwords Na czym ona polega i dlaczego warto w nią zainwestować? Zaraz wyjaśnimy!

justify;”>Po pierwsze należy wyjaśnić czym jest adwords? Adwords to kampania reklamowa, która polega na wyborze słów pasujących do twojej branży – po ich wpisaniu, każdemu kto poszukuje produktów czy usług właśnie z tej tematyki, w wyszukiwarce, w pierwszych wynikach pokazuje się reklama twojej strony internetowej. Za samo pokazanie się reklamy – nie płacisz. Płacisz  ustaloną kwotę za każde kliknięcie potencjalnego klienta w Twoją reklamę. Co to oznacza? Ze na Twoją stronę wchodzą wyłącznie osoby zainteresowane twoją usługą i najprawdopodobniej – jeżeli okaże się im ona atrakcyjne, pozostaną i złożą zamówienia. Zapłacisz zatem parę groszy za kliknięcie w reklamę, a być może zyskasz poważnego klienta.

Kiedy kampanie adwords są najbardziej skuteczna i kiedy powinno się ją stosować? Przede wszystkim w tedy, gdy chcesz szybko poinformować swoich klientów o nowościach w swojej firmie. Być może dopiero wchodzisz na rynek i chodzi o szybkie wypromowanie twojej marki. Ale może chodzić też o wypromowanie konkretnego produktu, który właśnie wchodzi do Twojej oferty, a może chcesz zaproponować swoim klientom promocje, którą właśnie organizuje Twoja firma. Jeszcze innym powodem może być chęć trafienia do bardzo dużej liczby osób, ale z konkretnej grupy docelowej.

Dlaczego kampanie adwords są warteniemal każdych pieniędzy? Przede wszystkim ważne jest to, że dzięki adwords możesz w krótkim czasie stać się bardzo popularny w pierwszych wynikach wyszukiwania, nie tylko w Polsce, ale też na świecie – wszystko zależy od zasięgu, który jest dla Ciebie ważny. Kolejna kwestia dotyczy funduszy – reklama ta pozwala płacić za realne efekty. Jeżeli zapłaciłeś za kliknięcie, to wiesz, że klient był na twojej stronie. Następna ważna kwestia dotyczy tego, iż możesz w każdej chwili zmieniać wszystkie informacje, warunki w reklamie, a więc możesz ją dowolnie dostosowywać i optymalizować. Oczywiście, niezmiernie ważne jest to, że Twoja reklama trafia do osób faktycznie zainteresowanych Twoimi usługami – to naprawdę ważne, bo nie masz przecież ochoty płacić, za osoby przypadkowe wchodzące na Twoją stronę?