Warsztaty - Ataki na Sieci Bezprzewodowe

Serwis sieci-lan.pl objął patronat nad warsztatami poświęconymi tematyce ataków na sieci bezprzewodowe. Zapraszam Państwa więc na te Warsztaty w celu uzupełnienia wiedzy na temat bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych. Wstęp jest płatny, jendak jego kosztu nie da się porównać do strat, które możemy ponieść przez wyciek danych.

Jeśli bezpieczeństwo danych nie jest Państwu obojętna powinniście wziąć udział w tych Warsztatach. Szczegóły dostępne poniżej.

Serdecznie zapraszam.

Data: 21-22 maja
Miejsce: Warszawa
Centrum Konferencyjno-Kongresowe, ul. Bobrowiecka 9
WWW: http://alm.org.pl/?m=o&id=1

Sieci bezprzewodowe coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań przewodowych, głównie ze względu na swoją elastyczność, łatwą dostępność oraz niższą cenę. W wielu budynkach i obiektach instalacja sieci przewodowej jest technicznie bardzo trudna, lub wręcz niemożliwa, a tym samym bardzo kosztowna. Naturalnym rozwiązaniem jest zatem sieć bezprzewodowa. Tylko czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się na jakie zagrożenia podatna jest sieć bezprzewodowa, jak w praktyce wygląda atak na nią - w jak sposób haker skanuje sieć, jak próbuje znaleźć jej słabości oraz jakimi technikami i narzędziami włamuje się do niej. Uczestnicy "uzbrojeni" podczas warsztatów w stosowaną wiedzę teoretyczną z technologii sieci bezprzewodowych oraz standardów szyfrowania i metod zabezpieczania takich sieci, samodzielnie dokonają ataku na specjalnie przygotowaną na potrzeby warsztatów sieć Wi-Fi.

Oczywiście wiedza o lukach w bezpieczeństwie i konfiguracji sieci bezprzewodowej, która umożliwia intruzom atak na sieć pozwoli uczestnikom odpowiednio zabezpieczyć całą infrastrukturę - kwestia zabezpieczeń będzie również szczegółowo omawiana podczas zajęć.

    Dzięki warsztatom uczestnicy zdobędą następującą wiedzę i umiejętności:
  1. dowiedzą się jakimi technikami i narzędziami posługuje się potencjalny intruz, aby włamać się do sieci,

  2. dowiedzą się jak wdrożyć bezpieczną sieć bezprzewodową,

  3. jak bezpiecznie rozbudować już posiadaną infrastrukturę,

  4. jak wybrać najlepsze komponenty sieci bezprzewodowej ze względu na bezpieczeństwo, niezawodność oraz wydajność,

  5. a także jak skutecznie monitorować sieć bezprzewodową, wykrywać intruzów i próby penetracji sieci.

Warsztaty skierowane są do osób odpowiedzialnych za niezawodne i bezpieczne funkcjonowanie systemów informatycznych: administratorów, oficerów bezpieczeństwa, szefów działów IT; pracowników firm i instytucji posiadający rozbudowaną infrastrukturę IT - przedsiębiorstw z branży: telekomunikacyjnej, finansowej, energetycznej, przemysłu oraz instytucji administracji publicznej.

Laboratorium komputerowe - warsztaty będą odbywać się przy stanowiskach komputerowych. Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów warsztatowych zawierający m.in. płytę LiveDVD z zestawem narzędzi i oprogramowania, niezbędnym do budowy bezpiecznej i wydajnej sieci bezprzewodowej.

Dodatkowe informacje i zapisy:
Akademia Linux Magazine
www.alm.org.pl
e-mail: hanna.kowalska@alm.org.pl
tel.: (022) 642 25 19
faks: (022) 642 70 05